Twój maluch spędza długie godziny przed komputerem? Znajdź mu alternatywę!

Zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa zabawę w podchody. To doskonały sposób na zabawę na świeżym powietrzu i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Co więcej, gra w podchody pobudza wyobraźnię, stanowiąc świetny trening kreatywnego myślenia.

Na czym polega gra w podchody?

Podchody to gra znana od pokoleń. Jej reguły są proste. Uczestnicy dzielą się na dwie drużyny. Pierwsza ucieka, a celem drugiej jest jej złapanie. Drużyna uciekająca zostawia tropy stanowiące wskazówkę dla rywali, jak również przeróżne wyzwania oraz łamigłówki. W tym miejscu zaczyna się najfajniejsza zabawa, która wymaga od graczy wykazania się sprytem i kreatywnością.

Reguły gry w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je dowolnie zmieniać, w zależności od wieku i predyspozycji graczy, jak również liczby osób należących do grup. Nie bez znaczenia jest też teren gry. W podchody można grać się praktycznie na każdym terenie, nawet na osiedlu, czy na boisku. Zdecydowanie jednak najwięcej frajdy zabawa ta dostarcza w otoczeniu przyrody.

Ruch na dworze

Gra w podchody to wspaniała alternatywa dla spędzania czasu przed monitorem laptopa. Zwłaszcza że coraz większa ilość dzieci od zabawy na zewnątrz, bardziej preferuje tablet lub smartfon. Warto zaś wiedzieć, że gry typu podchody ułatwiają rozwój ruchowy, poprawiając jednocześnie kondycję fizyczną. Ponadto, zabawa na łonie natury pobudza ciekawość dziecka, jednocześnie uwrażliwiając na zjawiska przyrodnicze.

Trening dla umysłu

Podchody to wspaniała zabawa, niosąca ze sobą wiele korzyści dla graczy. Służy rozwijaniu bystrości i pobudza kreatywność. Zarówno drużyna uciekająca, jak również druga, musi bowiem wykazać się zaradnością. Gra uczy też logicznego myślenia oraz zasad zdrowej rywalizacji.

Podchody nie wymagają żadnych większych przygotowań. Można wykorzystać wszystko to, co ma się w danym momencie pod ręką. Może być to kłębek sznurka, mazaki, kartki, kreda, a nawet suche gałązki, które można wykorzystać do zrobienia wskazówek dla przeciwników. Gra stwarza okazję do uwolnienia pokładów pomysłowości, a jednocześnie spędzenia razem czasu. Nie można zapomnieć też o świetnej przygodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *