Przeczytaj ten artykuł – i sprawdź na co możesz liczyć na szkolnych dniach otwartych

W czasie letnim bardzo dużo placówek szkolnych pragnie zachęcić kolejnych podopiecznych do nauki w ich szkole. Niestety sposób przekazania wiadomości jest najczęściej jednakowy, stąd prawie ani jedna z nich nie wyodrębnia się. Jeśli chciałbyś posiadać wiedzę jakimi metodami placówka edukacyjna może zachęcać swoich wychowanków do nauki i zdrowego funkcjonowania, to dokładnie przeczytaj ten artykuł!

Spora ilość szkół robiąc otwarte dni kieruje uwagę wyłącznie na udekorowaniu sal, oraz przedstawieniu paru prezentacji typu wybuchu wulkanu. Ten sposób jest w stanie zatrzymać potencjalnych wychowanków jedynie na moment, co przeto można poczynić, aby to zdarzenie było bardziej niepowtarzalne? Rozwiązaniem jest oryginalne projektowanie stoisk targowych.

Jednym z najlepszych elementów jest udekorowanie na zewnątrz szkoły, rozstawienie adekwatnych tablic z komunikatami, bez wątpienia zaintryguje przechodzące osoby. Alternatywą dla tego podejścia jest rollup dwustronny, który ulokowany przy drzwiach będzie namawiał do wejścia zainteresowanych. To główna, ale również pożegnalna rzecz którą dostrzegą odwiedzający, toteż powinna być wyjątkowa.

Następnym czynnikiem jest wnętrze, odpowiednia budowa stoisk targowych pozwoli wyeksponować wszelkie pozytywy placówki. Kładąc na stoiskach co niemiara przeróżnych możliwości, urozmaica się klasę, a także przykuwa spojrzenie obecnych. W idealnym rozlokowaniu muszą znaleźć się informacje na temat jednostki, spis godzin pozalekcyjnych, a także ekspozytor na ulotki, dzięki czemu każdy odwiedzający będzie mógł wziąć broszurkę i nieśpiesznie zaznajomić się z nią w domu.

Ostatnim najistotniejszym elementem jest zona chilloutu. W takim miejscu odwiedzający będą mieli sposobność spróbowania przekąsek, a także chwili przerwy na pufach. To w podobny sposób dobre miejsce na promowanie szkoły. Sytuując tam kostki reklamowe, goście zaciekawią się nowoczesną formą przekazu i będą pamiętać ją jeszcze długo. Korzystając z tych paru wskazówek, będziesz wiedział, która ze szkół zabiega o swoich ewentualnych uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *