Pandemiczne zmiany w Ministerstwie Edukacji

W Ministerstwie Edukacji Narodowej od dawna sporo się dzieje i nawet, jeżeli nie ma się dzieci w wieku szkolnym – prawdopodobnie każdy stara się być na bieżąco z tym obszarem krajowego rządu. Nawet jeżeli nie – przez popkulturę wprowadzającą memy z ewą kopacz w sferę internetu – ma się orientacyjne pojęcie kto, w jakim miejscu oraz na którym stołku, co psuje.

MEN w dobie pandemii – coś nowego?

Bez brania pod uwagę tego, czy ma się poparcie dla partii rządzącej, czy nie – jaką rzecz zrozumiała jest prawo i sprawiedliwość, trzeba się dostosowywać do tego, które podejmują decyzję. Należałoby niemniej jednak, by sprawdzać różnorodne źródła, jak niezależne media, czy portale społecznościowe, by pompatyczne decyzje, które wygłasza premier Morawiecki, nie były wyłącznym sposobem zdobycia wiedzy o obowiązującym stanie politycznym w naszym kraju.

Te przekształcenia to między innymi duże zmiany w MEN, na którego czele stanął Przemysław Czarnek. Należałoby niemniej jednak wyjrzeć nieco poza samo MEN, by mieć szerszy aspekt tego, co w ówczesnych dokuczliwych czasach dla kraju, jak i całego świata postanawia partia rządząca z Morawieckim jako premierem dowodzącym całemu rządowi, a maluje się to w następujący sposób:

  • Jarosław Kaczyński – wicepremier oraz kierownik Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa,
  • Piotr Gliński – drugi wicepremier, a jednocześnie minister kultury oraz sportu,
  • Jacek Sasin – niezmienny minister Aktywów Państwowych,
  • Jarosław Gowin – wicepremier i jednostka odpowiedzialna za Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

Warto zaznajomić szerszy kontekst, albowiem chociaż kawałki tortu zostały rozdane – to kluczowe karty bez ustanku niezmiennie rozdaje Mateusz Morawiecki, jaki ma ostatnie zdanie, jeżeli chodzi o to, co rzeczywiście będzie działo się w pojedynczych obszarach państwa polskiego, w tym również w dyscyplinie edukacji oraz nauki. Wszyscy stajemy dziś w obliczu wyzwań oraz trzeba wierzyć, że wyjdziemy z tego obronną ręką, jak również mieć cichą nadzieję, że nauka zdalna wiedziona chwilowo w tak niesprawny sposób będzie tylko krótkotrwałym eksperymentem, a nie nowym stanem codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *