Apteczka na wycieczce z dziećmi

Apteczka musi być w każdym aucie. Powinno się posiadać ją w sytuacji, gdy przemieszczamy się innym środkiem przewozu. A już w najwyższym stopniu konieczna jest w czasie podróży z dziećmi. Poza zwykłym zaopatrzeniem (typu bandaż uciskowy lub spray odkażający) słusznie wyposażyć ja w jeszcze parę środków, jakie prawdopodobnie okażą się niesłychanie praktyczne.

Kiedy podróżujemy wraz z najmłodszymi, musimy zabrać ze sobą nieco środków dedykowanych dla tej konkretnej grupy. Na przykład zatyczki do uszu dla dzieci, jakie ułatwią maluchom zaśnięcie nawet w głośnych pomieszczeniach. Warto zadbać o wyposażenie konieczne przy chorobach dziecięcych. Przy astmatyku powinniśmy spakować inhalator parowy. Można go zastosować także, gdy dziecko często ma zatkany nos. Podobnie jak odciągacz kataru. Warto wiedzieć, że są takie urządzenia.

Miłośnicy długich pieszych wędrówek muszą zabrać także zimne okłady na kolano. Zarówno dorosły jak i dzieciak – każdy ma szansę nadwyrężyć sobie ten staw i przyda się natychmiastowa ulga. Warto zabrać też lusterko podświetlane, z którym wygodniej opatrzeć zadrapanie nawet w nocy.

Dorosłym w apteczce okaże się użyteczny alkomat bezustnikowy – zwłaszcza w apteczce samochodowej. Poprawniej mieć pewność, że wolno już usiąść za kółkiem i nie popełnić przestępstwa.

Wypełniając apteczkę samochodową dobrze wziąć pod uwagę swoje indywidualne wymagania. Bandaż kompresyjny to oczywista konieczność, jednak dobrze dobrać zawartość apteczki do swojego stanu zdrowia. Inhalator parowy czy zimne okłady na kolano mają możliwość czasami okazać się ratunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *