Pomysł na wycieczkę: galeria sztuki współczesnej

Dobrze dbać o to, aby maluchy już od wczesnych lat miały kontakt ze sztuką. Dlatego też muzea coraz częściej organizują warsztaty dla ośrodków edukacyjnych i zachęcają wycieczki składające się z uczniów. To świetny koncept, by skorzystać z takiej okazji.

Fajnymi miejscami, do których zapraszają chętnie uczniów – czy to jako zorganizowane wyjście, czy spędzając czas z rodziną – okazują się ośrodki sztuki współczesnej. Bywają fajniejsze niż zwykłe muzea i można w nich obejrzeć nowatorskie techniki, np. beton architektoniczny. Codzienne rzeczy przeobrażają się w arcydzieła. Betonowe pyty na ścianę zyskują totalnie niespodziewane znaczenie.
Kontakt z artyzmem przynosi dużo korzyści – i dla milusińskich, I dla ich rodziców. Trzeba to robić często, a najfajniej wizytować galerie systematycznie. Kontakt ze sztuką rzeczywiście jest czymś wartościowym – robimy się inteligentniejszymi osobami, którym nie braknie pretekstów do rozmów.

Na domiar tego często i same bryły galerii okazują się prawdziwymi arcydziełami. Używają np. beton architektoniczny – elewacja jest wówczas niezwykła. Pozwala to najmłodszym zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. W końcu kto by pomyślał, że betonowe płyty na ścianę mogą być prawdziwym arcydziełem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *