Książki i kino – inspiracją do wyprawy

Skąd pochodzi chęć wewnątrz każdego z nas zobaczenia tego, co na świecie fascynujące? Do odwiedzenia najmniejszego fragmentu globu i zrozumienia, nawet na pierwszy rzut oka przeciętnej, kultury? Naturalnie z najzwyklejszej fascynacji, która jednak usypia z czasem w ludziach razem z rutyną codzienności. Na szczęście, by ją rozwijać, można po prostu odpalić podróżniczy film lub serial!

Zachęta do zwiedzania świata pochłania, i to niezależnie, czy obejrzy się dokument, taki jak „Grizzly Man”, który opowiada o życiu ambitnego naukowca na Alasce; „Spotkania na krańcach świata”, czy każdą „Vicky Christina Barcelona”, albo serial „Łowcy”.

Inspirującym utożsamienia się z przyrodą filmem jest też stworzony przez National Geographic ”Before the Flood” – realizacja nagrana we współpracy z Leonardo DiCaprio. Realizacja ta jest nie tylko motywacją do podróży – to kolejne zwrócenie uwagi widza na zagrożenia, związane z globalnym ociepleniem.

Po obejrzeniu obrazów, wzbudzających żądzę wyjścia z domu, by zapał nie ugasił się, trzeba natychmiast zacząć pakować plecak.

Szansy przeżycia przygody nie trzeba szukać daleko. Tak zwane travel clubs, czyli stowarzyszenia ludzi zwiedzających świat, działają w każdym większym mieście. Wystarczy sprawdzić, gdzie swoje wyjazdy organizują w interesującym nas okresie czasowym i się do nich przyłączyć. Ludzie, którzy w takich klubach pracują, są zapalonymi obieżyświatami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakątek, do którego dostępu nie posiada przeciętny wakacjowicz. Wyjazdy natomiast są organizowane do różnych zakątków świata. Czasem bliżej, jak np. do Gruzji, zobacz tutaj, a czasem o wiele dalej…

W małych składach można odwiedzić dosłownie cały świat. fascynującym doświadczeniem może stać się przejażdżka koleją transsyberyjską do Pekinu, lot do Indii, bądź możliwość, by wyprawić się z Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu. To tylko przykłady, a lecieć można w inny zakątek ziemi w ciekawym gronie – z osobami,które zwiedzanie podnieca, a sceny z filmów o podróżach doświadczyli sami.

Może Cię zainteresować: http://solisci.pl/to-jest-islandia-tego-nie-zrozumiesz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *