W niedzielę – spacer

Z racji tego, że znowu mamy coraz dłuższe dni oraz przyjemniejszą temperaturę, warto planować więcej spacerów niż w porze zimowej. Teraz zdecydowanie przyjemniej jest spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepiej jeszcze całą rodziną.

Musimy pamiętać o tym, że to my kształtujemy nasze dzieci, więc jeżeli wpoimy im dobre nawyki od małego, to w dorosłym życiu też je będą podtrzymywać. Sam spacer oczywiście sprawi, że się dotlenimy, oderwiemy wzrok od komputera, ale przede wszystkim dostarczymy sobie trochę ruchu.

Nie musi to być bardzo długi spacer, ale warto też wybierać się na nie regularnie. Dzięki temu i my podtrzymamy formę i nasze dzieci nie będą spędzały całych dni na siedzeniu i to jeszcze często przy komputerze. Warto wybierać się w ładne i interesujące miejsca, żeby nasze dzieci pozytywie kojarzyły spacery. W każdym mieście jest też przynajmniej jeden park, w którym można spędzić przyjemny rodzinny czas, a przy obecnej pogodzie, możemy nawet rozważyć zrobienie pikniku, czy zaplanować gry na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *