Czy prawdą jest, że dzieci dobrze bawią się tylko i wyłącznie przy komputerze? Absolutnie nie!

Dziś bardzo zauważalna jest różnica w wychowaniu dzieci. Dawniej dzieci wychodziły z domu na całe dnie i nie sposób ich było utrzymać w domu. Większa część z nas kojarzy te bardzo dalekie wycieczki rowerowe, czy też spacery po ogródkach jak również zabawy w piaskownicach. Wystarczyło trochę wyobraźni i można było używać trawy jako gotówki oraz rozprzedawać świeże wypieki z babki.

Dzisiaj dzieci niezwykle dużo czasu spędzają przed komputerami i prawie na siłę trzeba je zabierać na świeże powietrze. Potrafią niemal wyłącznie bawić się w internecie. Mało które dzieci cieszą się z normalnej zabawki, takiej do jakiej potrzebujemy odrobinę wyobraźni.

Trochę jest to wina wychowywania. Rodzice bardzo często są zmęczeni oraz pochłonięci pracą i wolą dać dziecku jakąś grę czy też serial i mieć chwilę wolnego, niż musieć się jeszcze nimi opiekować. Jest to bardzo zauważalne choćby w codziennej komunikacji miejskiej, kiedy rodzice nawet nie mają ochoty ani też siły wysłuchiwać co mówią do nich pociechy.

Szczęśliwie nie bywa to standardem i spora część rodziców robi co w ich mocy by odpowiednio opiekować się własnymi dzieciakami. Organizują im przeróżne atrakcje no i oczywiście w zależności od wieku zabierają je w rożne interesujące miejsca. Można się wybrać na kręgle, sterowane samochody, do pokoju rozrywek, czy np. na plac zabaw. Wszystkie wymienione atrakcje są wyjątkowo ciekawe, co więcej możemy zaplanować wspólny, rodzinny czas w niecodzienny sposób. Można też się wybrać wspólnie do kina czy też teatru. Dobrze jest planować tego typu wypady dla wszystkich członków rodziny, ponieważ dzięki temu będziemy mieć lepsze relacje, a co więcej każdy z nas będzie zrelaksowany i zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *