Czas na pakowanie plecaka

Niestety kończą się wakacje i trzeba powoli zacząć przygotowywać dziecko do nowego roku szkolnego. W tej chwili powinniśmy już mieć kupione wszystkie podręczniki dla naszych maluchów, a także mieć przygotowaną całą wyprawkę. Zazwyczaj nowy rok szkolny zaczyna się od nowych tornistrów zeszytów, flamastrów, kredek i wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy.

Warto jest jeszcze przed wysłaniem dziecka do szkoły zapewnić im jakiś fajny, wspólny weekend. Jeżeli będzie ładna pogoda, można się wybrać na krótką przejażdżkę za miasto i spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury. Możemy wtedy po prostu odpocząć, albo spędzić ten czas aktywnie, na przykład jeżdżąc na rowerach, albo grać w piłkę.

Możemy też wybrać się przykładowo na basen, kąpiele zawsze kojarzą się z wakacjami więc warto trochę przedłużyć ten czas naszym dzieciom. Oczywiście też trzeba je powoli nastawiać na to, że znowu zacznie się regularne wstawanie i odrabianie lekcji. Zazwyczaj jednaj dzieci są chętne do powrotu do szkoły właśnie wtedy, kiedy mają nową, wybraną przez siebie wyprawkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *