Organizacja wakacji dla maluchów

Po ciężkim roku szkolnym warto zastanowić się jak zaplanować swoim dzieciom wakacje. Jeżeli mamy taką sytuację w domu, że jeden z rodziców nie pracuje na stałe, to nie ma większego problemu, ponieważ zawsze ktoś będzie z dziećmi w domu. Wtedy można im coś zaplanować, albo po prostu spędzić z nimi trochę czasu. Można wybrać się na rowery, czy nawet na krótką wycieczkę poza miasto. Taki czas można też wykorzystać na odwiedziny rodziny. Możemy pojechać do bliskich, albo oni mogą przyjechać do nas, można też oczywiście zrobić jedno i drugie.

Dodatkowo na weekendy można po planować dodatkowe atrakcje, ale już z uwzględnieniem drugiego rodzica. Tak żeby dzieci mogły też spędzić trochę czasu z całą rodziną. Można zaplanować aktywne wakacje, na przykład w górach, albo też wystarczy wybrać się do parku, z piłką, albo grami planszowymi i można się cieszyć swoim towarzystwem. Takie wspólne spędzanie czasu, wspomaga budowanie relacji na linii rodzice-dzieci. Warto więc uwzględniać takie rozrywki w swoim terminarzu.

Inaczej jest w przypadku, kiedy oboje rodzice pracują. Wtedy trzeba pomyśleć co zrobić z dziećmi podczas wakacji. Nie można ich zostawić samych w domu na długie godziny. Warto więc zastanowić się nad tym, czy mamy możliwość poprosić kogoś z rodziny o opiekę nam dziećmi. Może babcia, dziadek, albo jakaś ciocia. Możemy też sprawdzić, czy wśród naszych znajomych nie ma osoby, która nie pracuje tylko zajmuje się opieką nad dziećmi i domem i umówić się żeby i nam pomogła. Dzieci można też zawieźć na wakacje do rodziny, wtedy będą miały dodatkową atrakcję, inne miejsce, no chyba, że nie będą w stanie zostać w obcym miejscu przez kilka nocy bez naszej obecności, wtedy musimy poszukać kogoś do opieki na miejscu.

Można też zastanowić się nad wysłaniem dziecka na kolonię lub na obóz. Dzięki temu dziecko spędzi trochę czasu z rówieśnikami, nauczy się czegoś nowego oraz będzie miało okazję zwiedzić kilka nowych miejsc. Często można skorzystać z obozu sportowego, podczas którego nasze dziecko zamiast siedzieć przed komputerem będzie mogło zadbać o kondycję fizyczną. My dzięki temu, będziemy mogli ze spokojem pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *