Co ma pozytywny wpływ na naukę języka polskiego?

Rodzice w bardzo łatwy sposób mogą wspomóc naukę swoich dzieci z języka polskiego. Przede wszystkim powinni w domu posługiwać się poprawną polszczyzną. Oczywiście należy unikać wulgaryzmów, a także języka zbyt potocznego i z błędami. Ważne jest też umiejętne odmienianie wyrazów.

Rodzice mogą wspomóc naukę swoich pociech, czytając im książki. Dzięki temu nie dość, że u dzieci rozwija się wyobraźnia, to jeszcze powiększa się zasób ich słownictwa. Łatwiej jest im też budować zdania. Szybciej też zaczną mówić i więcej będą rozumiały. Warto też tłumaczyć dzieciom każde niezrozumiałe przez nich słowa.

Kiedy nasze dzieci podrosną, musimy też pamiętać o tym, żeby zachęcać je do samodzielnego czytania. Dzięki temu dzieci będą widziały czytane przez siebie wyrazy i będą je zapamiętywały. Więc jeszcze zanim nauczą się zasad ortografii, sporo słów będą potrafiły napisać bezbłędnie. Jest to szczególnie ważne, żeby nasze dzieci potrafiły pisać bez błędów, a także sprawnie czytać, ponieważ w dzisiejszych czasach, kiedy komputery i telefony są ogólnodostępne, dzieci nie zwracają dużej nauki do tego jak piszą, ponieważ albo komputer poprawi za nie błędy, albo nie i tak ich rówieśnicy nie będą na to zwracali uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *