Książki zamiast telewizora

Bardzo ważną kwestią w rozwoju naszego dziecka jest to, kiedy zaczniemy mu pozwalać na oglądanie telewizji. Ma to bowiem olbrzymi wpływ na rozwój naszych pociech. Trzeba więc do tego podejść bardzo rozsądnie, tak aby nie wyrządzić krzywdy własnym dzieciom.

Często widzimy u znajomych, że włączają dzieciom telewizor, żeby oni mieli chwilę spokoju dla siebie i tak te małe dzieci już od samego początku uczą się takiego bezmyślnego ślepienia w ekran, a wiadomo nie jest to ani zdrowe, ani kształcące. Wiadomo, że rodzicom często jest tak wygodniej, bo mają chwilę dla siebie, ale zdecydowanie ważniejsze jest zdrowie i rozwój dzieci.

Lepiej, zamiast przyzwyczajać do telewizora, nauczyć dzieci czytać i w taki sposób organizować im czas wolny. Dzięki temu poprawią swoje słownictwo, będą budowały ładniejsze zdania, ale też rozwiną swoją wyobraźnię. Dzięki temu też nauczymy dzieci, że można coś robić w ciszy, a nie tylko przy głośnym dźwięki telewizora i migoczących obrazach. Dzieci, które czytają zamiast siedzieć przez telewizorem są też spokojniejsze i potrafią się skupić kiedy jest taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *