Jak zadbać o swoje dziecko zaczynające właśnie kontakt ze szkołą?

Plecak nie może być zbyt mały. Jeśli do środka nie pomieszczą się wszystkie niezbędne podręczniki , a także zeszyty to będzie prawdziwa katastrofa.

Lepiej, żeby był nieco zbyt duży niż niewystarczający. Nie myśl o tym,, że ten element garderoby będzie zbyt ciężki – Twoje dziecko zniesie jakoś codzienne trudy dźwigania, nie zrozumie z kolei braku zasadniczych podręczników oraz wstydu przed kolegami.

Przy zakupie plecaka poluj na jakość. Te z dolnej półki są przeważnie niezbyt wytrzymałe, a suwaki się psują. Jeżeli cierpisz na brak funduszy, to przejrzyj przyrządy szkolne z poprzedniego roku – może nieliczne są obecnie zdolne do noszenia?

Inwestycje należy rozłożyć w dłuższym okresie, unikniesz dzięki temu jednorazowego, aczkolwiek istotnego uszczuplenia portmonetki. Zazwyczaj jest możliwość oszczędzić na podręcznikach, które można kupić po starszych rocznikach uczniów. Książki, jeśli tylko nie są zbytnio zniszczone, posłużą tak samo do nauki bez znaczenia na ich rok wydania. Zakupując artykuły szkolne nie warto bardzo oszczędzać. Te właściwej jakości będą służyć przez dłuższy czas.

Robiąc śniadanie dla malucha nie zapomnij go odpowiednio zabezpieczyć. Dziecko musi mieć też jakiś napój podczas przerwy. zadbaj o jakiś deser, by umilić mu czas podczas nauki. Jako deser spakuj mu ulubionego batona lub ciastka. Nie można przesadzać z ilością posiłków. Dziecko i tak prawdopodobnie nie zdąży wszystkiego zjeść podczas przerwy , a nadpodaż kanapek tylko ulegnie zepsuciu.

Zaangażuj się w życie twojego malucha. Możesz poznać jego kolegów przekonując go, aby sprowadził kolegów do mieszkania. Masz możliwość także samodzielnie udać się do placówki oświaty i poznać jego wychowawczynię oraz innych nauczycieli. Bliższe znajomości z kadrą z pewnością nie zaszkodzą, a są w stanie nawet pomóc.

Masz możliwość także przygotować ubrania zawczasu na każdy dzień tygodnia. Wiadomo, że warto wcześniej sprawdzić pogodę na nadchodzące dni. Złóż takie ubrania w łatwo widocznym miejscu, żeby w trakcie porannego pościgu o wszystkim pamiętać. Oprócz stroju zadbaj także o właściwe akcesoria, które Twojej pociesze mogą się przydać.

Każdego popołudnia zapytaj dziecko o to, jak się czuje a także czy wszystko jest OK w szkole. Pomagaj mu z zadaniem domowym, a wszystko będzie bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *