Książki i kino – inspiracją do wyprawy

przygody w książkachSkąd pochodzi chęć wewnątrz każdego z nas zobaczenia tego, co na świecie fascynujące? Do odwiedzenia najmniejszego fragmentu globu i zrozumienia, nawet na pierwszy rzut oka przeciętnej, kultury? Naturalnie z najzwyklejszej fascynacji, która jednak usypia z czasem w ludziach razem z rutyną codzienności. Na szczęście, by ją rozwijać, można po prostu odpalić podróżniczy film lub serial!

Zachęta do zwiedzania świata pochłania, i to niezależnie, czy obejrzy się dokument, taki jak „Grizzly Man”, który opowiada o życiu ambitnego naukowca na Alasce; „Spotkania na krańcach świata”, czy każdą „Vicky Christina Barcelona”, albo serial „Łowcy”.

james bond w tajlandii

James Bond co chwilę znajduje się w innym, ciekawym miejscu na świecie

Inspirującym utożsamienia się z przyrodą filmem jest też stworzony przez National Geographic ”Before the Flood” – realizacja nagrana we współpracy z Leonardo DiCaprio. Realizacja ta jest nie tylko motywacją do podróży – to kolejne zwrócenie uwagi widza na zagrożenia, związane z globalnym ociepleniem.

Po obejrzeniu obrazów, wzbudzających żądzę wyjścia z domu, by zapał nie ugasił się, trzeba natychmiast zacząć pakować plecak.

książka podróżnicza

Beletrystyka też potrafi inspirować do podróżowania.

Szansy przeżycia przygody nie trzeba szukać daleko. Tak zwane travel clubs, czyli stowarzyszenia ludzi zwiedzających świat, działają w każdym większym mieście. Wystarczy sprawdzić, gdzie swoje wyjazdy organizują w interesującym nas okresie czasowym i się do nich przyłączyć. Ludzie, którzy w takich klubach pracują, są zapalonymi obieżyświatami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakątek, do którego dostępu nie posiada przeciętny wakacjowicz. Wyjazdy natomiast są organizowane do różnych zakątków świata. Czasem bliżej, jak np. do Gruzji, zobacz tutaj, a czasem o wiele dalej…

W małych składach można odwiedzić dosłownie cały świat. fascynującym doświadczeniem może stać się przejażdżka koleją transsyberyjską do Pekinu, lot do Indii, bądź możliwość, by wyprawić się z Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu. To tylko przykłady, a lecieć można w inny zakątek ziemi w ciekawym gronie – z osobami,które zwiedzanie podnieca, a sceny z filmów o podróżach doświadczyli sami.

Może Cię zainteresować: http://solisci.pl/to-jest-islandia-tego-nie-zrozumiesz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *