Ogródek coraz częstszym motywem przewodnim w książkach i filmach

Ulubione produkcje mogą być bodźcem do urządzenia swojej działki. Stylowe ogrody nierzadko stanowią dalszy plan rozgrywających się zdarzeń. Przekonaj się, jak można przenieść filmową wizję do własnego ogrodu! Czy, aby urządzić wymarzony ogród wystarczy parę roślin oraz stylizowane meble ogrodowe oraz kanapy ogrodowe, a może potrzeba ci czegoś więcej?

Ogród na szczycie wieżowca?

W produkcji „Jak w niebie”, ale także w niektórych głośnych albo niszowych epizodach seriali jest motyw ogrodu uformowanego na dachu bloku. Twórca tego ogródka musiał zatem zorganizować w zasadzie wszystko od początku, na surowej powierzchni pozbawionej naturalnych punktów odniesienia. Kwiaty muszą być umieszczone w doniczkach, nie ma również możliwości istnienia na takim podłożu naturalnych zieleni. W celu wyodrębnienia ścieżek w tym niekonwencjonalnym miejscu twórca wybrał drewniane klepki oraz kamienny żwir. Dokładnie te dwa elementy przede wszystkim charakteryzują całość oprawy. Niedaleko brzegów ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Wyróżniają się dodatkowo leżaki rattanowe, stoliki i kanapy ogrodowe, czy skrzynia keter, możliwości są szerokie.

Magiczny ogródek w niecodziennym guście

Ogródek z filmu pod tytułem „Tajemniczy ogród” to wzór swobodnego zużytkowania terenu. Występuje tu m.in. nieregulowana szata roślinna, stara fontanna, ale również meble ogrodowe i schody z kamienia. W tego typu ogrodach nie można zbytnio ingerować w scenerię oraz trzeba odpowiednio dobrać zestawy mebli. Górować będą tutaj meble z naturalnych materiałów. Bardzo preferowane będą też kanapy ogrodowe zrobione z drewna czy wikliny oraz leżaki rattanowe.

A gdyby tak zasadzić okazałe żywopłoty? Można by wtedy uformować je wedle niepowtarzalnej wizji, podobnie jak główna postać filmu „Edward Scissorhands”. Niestety tutaj trzeba by jednak posiadać spory kawałek ogrodu.

Ciekawostką jest szczegół, że w amerykańskich filmach prawie w ogóle nie pojawiają się ogródki warzywne. O wiele częściej spotyka się z kolei sady albo winnice. Ale to już zupełnie inny temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *