Mieszkanie polonisty

Każdy humanista, jaki wielbi dzieła sztuki, powinien się nimi otaczać na co dzień. Mówię tu rzecz jasna o naszych domach. Nie jesteśmy zobligowani wszakże zawsze ślepo podążać za najaktualniejszymi nurtami, a sformować sobie przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, która będzie nas nakłaniać do działań. Jak to zrealizować?

Rzecz jasna na początku pożądane byłoby określić sobie priorytety i zastanowić nad całościowym stylem pomieszczenia. Jeśli lubimy innowacyjność oraz małą ilość sprzętów, nie zagracajmy sobie pomieszczenia na siłę. Pożądane jest pomyśleć o kolorach ścian. Czasem to materia mało istotna, albowiem większą część spośród nich okryją obrazy (o tym później), jednakże może być też i tak, że to od tego właśnie aspektu zależeć będzie, czy w naszym apartamencie poczujemy się odpowiednio. Pomyślmy tym samym, czy wolimy standardowe, przyjazne barwy, czy też prędzej właśnie coś w wyższym stopniu współczesnego jak biel czy też warianty szarości. Ciekawą możliwością wydaje się także tak zwany beton ozdobny. Wpasuje się właściwie do każdego pomieszczenia, abstrahując od tego, czy mówimy o sypialni bądź łazience. Dodaje pokojom indywidualnego, surowego charakteru i idealnie sprawdzi się również jako podstawa galerii sztuki w mieszkaniu. Beton dekoracyjny jest rzecz jasna częstokroć wykorzystywany w sytuacjach, gdy chcemy urządzić apartament w stylu industrialnym.

Jak już zdecydujemy się na charakter wystroju i kolor ścian, jesteśmy w stanie przejść do tego, co najistotniejsze – czyli akcesoriów. Może się wydawać, że w domu wielbiciela sztuki bazą są książki. Możemy w danym pokoju postawić biblioteczkę bądź regał, na którym cała nasza kolekcja lektur będzie się świetnie prezentować. To wszakże niejedyne rozwiązanie. Książki można umieścić na wiszących półkach. I tutaj wskazane jest rozeznać się w internecie, jakie mamy wariacje. Wszelkiego typu półki mogą posiadać nie tylko rozliczne wymiary, lecz dodatkowo kształty i zastosowania. Na pewno można wynaleźć sporo nietypowych rozwiązań. Następna materia to rzecz jasna obrazy. Jeżeli chcemy, aby nasz pokój był małą galerią sztuki, powinno być ich przynajmniej kilka. Będą się zresztą bardzo dobrze prezentować na tle napomkniętego przedtem betonu ozdobnego – http://www.modernconcrete.pl/nietypowe-okladziny-scienne/. Obrazy należałoby przywieszać z głową i umiarem. Musi ich być sporo, ale również nie przesadźmy. Nie chcemy finalnie czuć się przytłoczeni przez sztukę.

Należałoby akuratnie przeanalizować kwestię powiązania sprzętów oraz kolorów. Beton architektoniczny pasuje prawie do wszystkiego, sprawdza się doskonale także i w kuchni – porównaj. Można go powiązać z cegłą, drewnem czy rozmaitymi kolorami. Jeżeli chodzi natomiast o umeblowanie, to w tym miejscu również limituje nas tylko wyobraźnia. Wbrew intuicji całkiem ładnie może wyjść integracja odświeżonych staroci z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tego typu brawurowy ruch wypada jednak porządnie przekalkulować. Miejmy pewność, iż poczucie piękna nas nie zawodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *