Czas na pakowanie plecaka

Niestety kończą się wakacje i trzeba powoli zacząć przygotowywać dziecko do nowego roku szkolnego. W tej chwili powinniśmy już mieć kupione wszystkie podręczniki dla naszych maluchów, a także mieć przygotowaną całą wyprawkę. Zazwyczaj nowy rok szkolny zaczyna się od nowych tornistrów zeszytów, flamastrów, kredek i wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy.

Warto jest jeszcze przed wysłaniem dziecka do szkoły zapewnić im jakiś fajny, wspólny weekend. Jeżeli będzie ładna pogoda, można się wybrać na krótką przejażdżkę za miasto i spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury. Możemy wtedy po prostu odpocząć, albo spędzić ten czas aktywnie, na przykład jeżdżąc na rowerach, albo grać w piłkę.

Możemy też wybrać się przykładowo na basen, kąpiele zawsze kojarzą się z wakacjami więc warto trochę przedłużyć ten czas naszym dzieciom. Oczywiście też trzeba je powoli nastawiać na to, że znowu zacznie się regularne wstawanie i odrabianie lekcji. Zazwyczaj jednaj dzieci są chętne do powrotu do szkoły właśnie wtedy, kiedy mają nową, wybraną przez siebie wyprawkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *